Tvůrčí skupina v Novoměstské radnici

Výstava „Tvůrčí skupiny“ založené již před 40 lety výtvarnými nadšenci z Útvaru hlavního architekta hl. m. Prahy.  Aniž to tenkrát někdo tušil, byla založena dlouhá tradice pravidelných bienále, která se opakují pravidelně po dvou letech.  Mezi prvními členy byl i tehdejší hlavní architekt města Prahy, Prof. Blahomír Borovička. Nyní je členem Tvůrčí skupiny poslední hlavní architekt města Prahy Ivo Oberstein.

Stejně jako se měnili členové, vyvíjela se i tvorba jednotlivých autorů.  Často je příznivě přijímán osobitý styl jednotlivých autorů, kterým vyjadřují své niterné pocity, a k zobrazení používají různé techniky. Výstava je tak vždy pestrá, různorodá: portréty, krajina, společenské vztahy a zátiší na jedné straně, grafika, malba na plátně i hedvábí, art protis a drobné objekty na straně druhé.

Jubilejní dvacáté bienále Tvůrčí skupiny v Novoměstské radnici se mělo konat už před dvěma lety v termínu od 7. 10. do 1. 11. 2020. Díky covidové epidemii však byla výstava ukončena už třetí den po zahájení. Letošní výstavu tak členové Tvůrčí skupiny považují za pokračování výstavy dvacáté.

Výstavu je možné si prohlédnout ve dnech 16. 12. 2022 – 15. 1. 2023 Galerie v přízemí, otevřeno út-ne 10-18.

Foto: Livio Zanotto