Mgr. Eliška Hesslerová – I S L A N D

Mgr. Eliška Hesslerová (nar. 12.9.1983, žijící ve Velkých Přílepech. Kdo jsem? Jsem optimistický a podnikavý člověk, který si už v životě prošel i těžkým životním obdobím. Maluji od dětství a tak se tímto směrem zaměřilo i moje studium. Již během studií na výtvarném gymnáziu v Praze jsem podnikla několik svých autorských výstav. Během studia na vysoké škole ZČU v Plzni jsem si založila firmu a začala jsem se profesionálně věnovat airbrush technice.

Po vysoké škole jsem se ihned stala vedoucí prodeje výtvarných potřeb Nielsen a během toho jsem začala učit malování v soukromé školce. Netrvalo dlouho a vyměnila jsem Nielsen za svůj výtvarný ateliér Artelis, který funguje dodnes. Učím v něm jak já, tak přátelé malíři z celé ČR. K ateliéru jsem přidala ještě rámování. A tak se točím stále v umění. Učím, učím se, rámuji a maluji na zakázky. Naposled jsem si vyzkoušela tvorbu ak.malířky Ivany Bachové, malíře Monti Kubrika, Michala Janovského a Libora Jelluše. A abych nepsala jen o práci, mám i tři úžasné děti. Nejmenšímu jsou 3 roky. Co se týče mé tvorby, tak ač jsem člověk veselé povahy, lákají mě tmavé obrazy plné tajemství. Kontrast světla a stínu. Pracuji převážně na černé podklady.


Poslední dobou jsem propadla barvě indigo, kterou kombinuji s okrem na svém cyklu Island. Doplňuji je pouze bílou barvou pro zesvětlení. Jako lektor či jako student dokáži napodobit různé styly, ale nejsem to já. Potřebuji určitou rychlost, švih, odlehčené tahy. A proč Island? Protože mě totálně očaroval svoji silou. Na každém kroku nám ukazoval, jak je člověk malý. Obrovské vodopády, sopky, ledovce. Nekonečná prostranství a jako kontrast vysoké hory. Můžete tam vidět, jak vznikla naše planeta. Prapůvod toho všeho.

Výstava trvá od 4. 4. do 30. 4. 2023. ART–AM, umělecká agentura, kavárna hotelu ILF, Praha 4, Budějovická.

Foto: Livio Zanotto