V Czech Photo Centre vystavuje španělská wildlife fotografka Marina Cano

Zasedání mezinárodní poroty Czech Nature Photo je tradičně spojené s výstavou jednoho z porotců. Letos své snímky v galerii Czech Photo Centre představí španělská fotografka divoké přírody Marina Cano. Výstava s názvem Cesta k divočině bude pro veřejnost otevřena od 11. března do 24. dubna. Ve čtvrtek 10. března od 18.00 se v galerii uskuteční přednáška autorky.

„Marina fotografuje africkou přírodu s velkým citem pro světlo, kompozici i pro volbu motivu, kdy poutavě střídá momenty dramatické a jemné, až intimní. Příprava její výstavy pro mě byla velkou radostí a alespoň dočasným únikem od reality do nádherné africké divočiny,“ říká manažer soutěže Czech Nature Photo Michal Krause.

V galerii je vystaveno téměř čtyřicet velkoformátových snímků, které komplexně představí tvorbu španělské autorky. Marina Cano začala fotografovat už v 17 letech. Nyní se věnuje focení přírody více než dvacet pět let. V oblasti wildlife získala mimořádné uznání a mezinárodní prestiž.

Vydala čtyři knihy a její práce se mimo jiné objevily na obálce prestižního časopisu National Geographic. V roce 2015 se stala finalistkou soutěže BBC Wildlife Photographer of the Year. Díky jejímu jedinečnému stylu spolu s citlivým a intimním přístupem k divoké přírodě sledují její práci statisíce lidí. 

Výstava bude otevřena 11. března a potrvá do 24. dubna. Otevírací doba: úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie Czech Photo Centre se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Soutěž a výstavu CZECH NATURE PHOTO 2022 pořádají – Czech Photo Centre.

Kontakty a další informace: www.czechphoto.org.

Foto: Livio Zanotto