Maxim Havlíček – Resurrection

Maxim Havlíček, fascinující česko-americký malíř známý pod uměleckým jménem MAXIM, 1. srpna představil svou sólovou výstavu Resurrection. Najdete ji v srdci Prahy, přesněji v Galerii 1 ve Štěpánské ulici. MAXIM odhalil unikátní díla, která představují jeho novou životní etapu. Jeho dosud nejrozsáhlejší exhibici doplňují interaktivní světelná instalace a hudba Karla Havlíčka. Výstavu je možné navštívit od 1. 8. do 26. 8. 2023. Vstupné je zdarma. 

„V ateliérech v Los Angeles a v pražských Holešovicích vznikala díla, která si budete moci prohlédnout ode dneška až do 26. srpna v pražské Galerii 1,” zve umělec na svou nejrozsáhlejší sólovou výstavu. Tato exhibice s názvem Resurrection neboli Vzkříšení v sobě nese odkaz k novému uměleckému a životnímu směřování autora.

Proměna života, proměna tvorby

Dříve bývaly umělcovy obrazy více plastické, s použitím až sochařské techniky, nicméně právě teď máte jedinečnou možnost spatřit obrazy s trojrozměrnou zdařilou optickou iluzí, která snadno oklame oko pozorovatele. „Uvidíte nová umělecká díla, která se proměnila vizuálně od těch předešlých nejenom díky novým a netradičním materiálům, ale i škálou barev, která je pro mě netradiční, ale v tomto případě naprosto vystihující. To vše je spojeno s mým novým já a mou novou životní etapou,” sděluje malíř.

Tvorba světového umělce je charakteristická kaligrafií, to se nemění. Do obrazů MAXIM vkládá veškeré myšlenky, pocity, emoce, které k němu přichází v daném okamžiku tvorby. Umělec s obrazy promlouvá, pracuje na několika najednou a přitom stále zůstává ve flow. Díky tomu vznikají umělecké skvosty, které najdete v galeriích po celém světě.

Unikátnost a nádech nového 

Výstava Resurrection nabídne 31 děl, která dosud nebyla nikde vystavována. Součástí je unikátní, video-mapingem obohacený obraz Metallum Symphony, který byl vytvořen speciálně pro partnera výstavy, značku Ploom. O perfektní zvukový podkres se postará skladatel Karel Havlíček, umělcovo dvojče. Výstava potrvá do 26. srpna, a tak neváhejte a zastavte se.


O  speciální obrazu inspirovaném Ploom, Metallum Symphony

Metallum Symphony je fascinující obraz zrozený ze společného génia umělce a PLOOM. Toto mimořádné mistrovské dílo odhaluje abstraktní svět vytvořený z drahých kovů, přičemž každý prvek představuje skutečnou jedinečnost, která tak odlišuje PLOOM. Obraz vyzařuje dynamický a neustále se měnící půvab podobný kosmickému tanci tvarů a barev, který diváky neustále hypnotizuje. S každým dalším okamžikem souhra světla a stínu oživuje umělecké dílo a vyvolává pocit pohybu, který se vymyká tradičním uměleckým formám.

V srdci tohoto velkolepého výtvoru leží podstata inovativního ducha značky PLOOM. Ladné spojení zářivého zlata, stříbra, platiny a dalších prvků manifestuje mnohostranný a výjimečný přístup značky ke svému produktu, který překonává očekávání. Stejně jako PLOOM nově definuje dokonalost, Metallum Symphony se vymyká konvenčním uměleckým normám a zve diváky, aby se ponořili do nebeské symfonie inovace a kreativity. Jako svědci tohoto transformativního obrazu se vydávají na cestu zázraků, navždy uchváceni bezmeznou spoluprací mezi umělcem a PLOOM, která zrodila takové kosmické mistrovské dílo.

MAXIM

Česko-americký malíř Maxim Havlíček tvoří pod svým uměleckým jménem MAXIM. K výtvarnému umění měl blízko již od dětství, jeho strýcem byl totiž český malíř Ivan Sedliský. V roce 1999 umělec odcestoval do Ameriky a dodnes žije v Los Angeles. Jako malíř získal mezinárodní věhlas, vystavoval v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Dublinu, Mexico City či Sydney. Svou první výstavu v Česku uspořádal v roce 2018.